polski angielski niemiecki
Sobota, 02 lipca 2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Koncert Lisztowski - Aleksiej Komarow
Zapraszamy do relacji z koncertu Aleksieja Komarowa.
...
Aleksiej Komarow
04 grudnia 2014 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ulicy Leśnej 1 odbył się ostatni koncert z cyklu „Koncertów Lisztowskich” pod patronatem Starosty Trzebnickiego Roberta Adacha. 
...

Od lewej: Aleksiej Komarow, Sabina Jankowska, profesor Juliusz Adamowski, Starosta Trzebnicki Robert Adach

Dzięki zaangażowaniu i aktywnej współpracy Powiatu Trzebnickiego z Towarzystwem im. Ferenca Liszta we Wrocławiu pod kierownictwem profesora Juliusza Adamowskiego. W tym roku, w sali konferencyjnej Starostwa wystąpiło wielu wyśmienitych artystów światowej sławy.

...

 
Do ich grona należy zaliczyć m.in 
- Aleksieja Orłowieckiego 

- Eugena Indjic’a 

- Karola Radziwonowicza 

- Andrzeja Jasińskiego 

- Stanisława Sołowiewa 

- Grzegorza Niemczuka

- Annę Lipiak

Gościem grudniowego (ostatniego) koncertu był Aleksiej Komarow, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W tym m.in.  II nagroda  na VII Concorso Internazionale  per Pianoforte Orchestra  Citta di Cantu, III nagroda na I Międzynarodowym Konkursie pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu,  II nagroda na V Międzynarodowym Konkursie pianistycznym im.  J. I. Paderewskiego w Bydgoszczy. 

Artysta zaprezentował utwory największych wirtuozów muzyki poważnej – Ludwiga Van Beethovena, Carla Maria Von Webera, Sergieja Rachmaninowa, Aleksandra Skriabina, Maurycego Moszkowskiego czy Ferenca Liszta.
...

Przewodnikiem muzycznym  widzów podczas każdego koncertu był niezawodny pianista, pedagog, prelegent i długoletni działacz muzyczny Juliusz Adamowski, który poprzez słowo, pozwalał zrozumieć
słuchaczom zawiłe kompozycje i osobiste interpretacje artystów.

...

Ważnym punktem koncertów było uwrażliwienie lokalnej młodzieży, mieszkańców Powiatu Trzebnickiego na muzyczne aranżacje. Pozbawione przepychu i niepotrzebnej sztuczności, gdzie najważniejsze pozostaje rzeczywiste brzmienie i emocjonalność danej interpretacji.

Aleksiej Komarow wraz z widzami odbył burzliwą podróż w świat różnorodności dźwięków, skomponowanych  i przedstawionych w finezyjny sposób. Świat w którym emanowała pogodność i rozradowanie, przeplatana muzycznym roztargnieniem i nutką sentymentalizmu.  Przedstawiony obraz muzyczny przez artystę był tylko utrwaleniem pozytywnej aury i trwałej energii ulokowanej w małym pałacyku na ulicy Leśnej.

...

Publiczność podczas wieczornego koncertu z udziałem Aleksieja Komarowa

Dziękujemy wszystkim inicjatorom za niezwykły klimat każdego koncertu oraz za możliwość odbycia tej ekscytującej podróży w czasie. Życząc sobie wzajemnie, aby kolejne „Wieczory Lisztowskie” były tak samo udane…

 
 
tekst : Jowita Małogoska
zdjęcia: Jowita Małogoska, Ania Jełłaczyc
 
05-12-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31