polski angielski niemiecki
środa, 17 lipca 2019 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Jarmark świąteczny w Starostwie Powiatowym za nami
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.
Jarmark Świąteczny w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy
Podczas jarmarku każdy mógł znaleźć "coś" dla siebie
Dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Trzebnickiego – Fundacja Raban w tym roku, przez 6 tygodni prowadziła bezpłatne warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Podczas spotkań uczestniczy zapoznali się z następującymi technikami: krywulka na krosienku, wycinanka ludowa, linoryt, recyklingowe tkactwo, filcowanie na mokro.
...
Na jarmarku nie zabrakło Starosty Powiatu Trzebnickiego Roberta Adacha

Zwieńczeniem i uhonorowaniem kilkutygodniowej pracy uczestników było zorganizowanie jarmarku rękodzielniczego, oraz wystawy ich prac – 7 grudnia 2014 roku przy ulicy Leśnej 1, w Starostwie Powiatowym.

Jarmark był idealną okazją dla zapoznania się z różnorodnością technik rękodzieła, praktykowaną przez  ludzi, w każdej grupie wiekowej, których łączy jedno – zamiłowanie do „robótek ręcznych”.

...
Lokalni artyści z Powiatu Trzebnickiego

...

Okazuje się, że ta niecodzienna metoda, ma jeszcze wielu swoich zwolenników, którym nie brakuje nowatorskich pomysłów.

...
Każda z tych małych rzeczy naprawdę cieszyła

...

Jarmark wywołał u wszystkich świąteczny nastrój i zachęcał do zakupu ozdób świątecznych, które były niepowtarzalne pod względem wykonania, a każde z nich budziły ciekawość i zainteresowanie.

...

...

...

Jarmark przedstawiał dużą różnorodność i zobrazował prawdziwy talent naszych lokalnych artystów z Powiatu Trzebnickiego, którzy na pierwszym miejscu stawiają własne pomysły i koncepcje.

...

...

...

...

...

Dziękujemy wszystkim rękodzielnikom z naszego regionu za udział w jarmarku oraz zachęcamy wszystkich do  udziału w kolejnych edycjach warsztatów rękodzieła z Fundacją Raban, które mamy nadzieje – rozpoczną się już w przyszłym roku.

tekst i zdjęcia: Jowita Małogoska


08-12-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31