Sobota, 29 kwietnia 2017 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Spotkanie z liderami projektu „International high 5: Personal Career's Portfolio”
W dniu dzisiejszym w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach Śląskich odbyło się spotkanie z liderami projektu Międzynarodowe Przybycie Piątki: „Portfolio Kariery” ze szkół partnerskich z Litwy, Grecji, Włoch, Turcji i Rumuni w ramach Erasmus +.
Głównym celem tego projektu jest wypracowanie przez nauczycieli wspólnego formatu Portfolio Kariery dla młodzieży wraz z cyklem praktycznych warsztatów i kreatywnych zadań, które zostaną przeprowadzone w szkole. Młodzież, uczestnicząc w różnych działaniach i praktycznych międzynarodowych warsztatach,  będzie miała możliwość zdobycia nowych doświadczeń, które następnie będzie opisywała w Portfolio Kariery.
Koordynatorem całego projektu sa: Anna Matwiszyn oraz Grzegorz Matwiszyn.
Sławomir Szypulski - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół im. W.Reymonta oficjalnie  przywitał gości we wszystkich językach szkół partnerskich. Uczestnicy spotkania zostali powitani polskim zwyczajem, tj. poczęstunkiem: chlebem i solą.

Na spotkaniu uczestniczył również Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, który wygłosił przemówienie witając gości z krajów partnerskich.

Na tę uroczystość uczniowie przygotowali prezentację o szkole i kraju, a także o tradycjach świąt Bożego Narodzenia w Polsce.
Goście z Turcji, Grecji, Litwy, Włoszech i Rumuni mogli usłyszeć i zaśpiewać nasz hymn państwowy jakim jest Mazurek Dąbrowskiego oraz polskie kolędy.
Wkrótce na naszej stronie www.powiat.trzebnica.pl relacja z tego spotkania. Zapraszamy serdecznie.
NJ

14-01-2015