polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Patronat Honorowy Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego nad Festiwalem

 

Szanowni Państwo,

Trzebnicki Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej to wyjątkowe wydarzenie artystyczne przyciągające miłośników muzyki z całego świata. W tym roku już po raz 18. będziemy mogli zachwycać się przepiękną muzyką w najlepszym wykonaniu.

Bogaty repertuar Festiwalu sprawia, że zjeżdża nań szerokie grono prawdziwych melomanów, zarówno lokalnych, jak i koneserów muzyki z całego kraju i świata. Przez lata Festiwal stał się nieodłącznym elementem życia kulturalnego naszego regionu. Na przestrzeni ostatnich 17 lat w jego historii zapisało się ponad 200 koncertów w wykonaniu przeszło 3.000 wybitnych muzyków, w tym takich gwiazd europejskiego formatu jak Krzysztof Penderecki, Marek Torzewski czy Wiesław Ochman. To również stały element duchowej uczty dla wielu ludzi ze świata polityki, nauki, duchowieństwa i kultury, którzy poprzez swoje zaangażowanie, mieli ogromny wpływa na rozwój tego przedsięwzięcia.  Trzeba tu jednak zaznaczyć, że Trzebnicki Festiwal to przede wszystkim zasługa mieszkańców miasta. Bo to właśnie dzięki ich staraniom i pracy w tym roku już po raz 18 będziemy mogli brać udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Ogromny sukces Festiwalu to dowód na to, że inicjatywa oraz aktywność społeczności lokalnej mogą przynieść efekty przekraczające najśmielsze oczekiwania.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej za promocję naszego regionu na szczeblu krajowym, europejskim i światowym. Dzięki współpracy organizatorów, lokalnych samorządów i przedstawicieli Kościoła będą mogli Państwo po raz kolejny poddać się urokowi znakomitej muzyki i przeżyć niezapomniane chwile w zabytkowych kościołach, perłach architektonicznych Dolnego Śląska.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na to wyjątkowe przedsięwzięcie. Trzebnicki Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej to sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, ale nie tylko. To także wspaniała okazja do duchowej uczty w rytm muzyki klasycznej, która od wieków zachwyca wrażliwością i pasją, zapadając głęboko w nasze serca.

 

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Marek Łapiński

18-08-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28