polski angielski niemiecki
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Młodzież w działaniu / Erasmus +

"Sound it out" - Grupa 50 dziewcząt z Polski, Szwecji, Turcji i Niemiec już w sierpniu 2014 r. będzie  uczestniczyć będzie w międzynarodowym obozie w górach Harzu w  Niemczech. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu ERASMUS + .  Powiat Trzebnicki wspólnie z International House Sonnenberg z Niemiec , realizował już projekt pt”  The sound of of my life. A creative European youth meeting”. Ponieważ współpraca układała się bardzo dobrze, a młodzież uczestnicząca w ubiegłym roku w obozie była bardzo zadowolona z pobytu, dlatego władze powiatu zdecydowały o kontynuacji współpracy. Dla przypomnienia w ubiegłym roku w niemieckich górach Harz spotkało się 50 młodych ludzi z 6 różnych krajów europejskich.

Kolejnymi projektami, które otrzymał dofinansowanie w tym roku i będą realizowane są projekty z składane przez  Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich i Stowarzyszenie Oświatowe SOWA. ,,Youth Meeting „Empowerment of Disadvantaged young people” oraz   ,,Migration and mobility: a contradiction. Również z programów ERASMUS + i Młodzież  w Działaniu. W czerwcu i sierpniu kolejne grupy młodzieży wyjadą za granice tym razem do Austrii – na międzynarodowe spotkania młodzieży.

Uczniowie Szkół Powiatowych uczestniczą również w praktykach i stażach zagranicznych. Powiat Trzebnicki otrzymał dofinansowanie do projektu „Modern Agriculture” w ramach programu Leonardo da Vinci. Projekt dotyczy staży dla 12 absolwentów szkół rolniczych oraz osób z minimum rocznym doświadczeniem w hodowli zwierząt na farmach rolniczych w Danii. Uczestnicy wezmą udział w 26 tygodniowych stażach, z których 6 rozpocznie się 3 marca, a pozostałe 6 – 23 czerwca 2014 roku.

Powiat Trzebnicki jako Partner Projektu w umowie partnerskiej z dnia 23.07.2012 r. przekazał do realizacji projekt Powiatowemu Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. „Rozwój szkolnictwa zawodowego poprzez zagraniczne mobilności” jest kolejnym Projektem, który otrzymał wsparcie w ramach tego programu. Młodzież ucząca się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy będzie miała możliwość wzięcia udziału w praktykach zagranicznych we Włoszech. Praktyki te planowane są dla uczniów klas 3 technikum w roku szkolnym 2013/14 oraz 2014/15 w ramach Programu Uczenie się przez całe życie – Leonardo da Vinci Mobilności

 

Kolejny projektem składanym przez Powiat był „International high five for volunteering” w ramach Youth In Action. Projekt ten był w 2013 r. realizowany przez Powiatowy Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Obornikach Śląskich. Celem projektu było obudzenie wrażliwości na potrzeby innych ludzi, szczególnie tych dotkniętych przez chorobę, ubóstwo, wykluczenie społeczne oraz rozpowszechnienie i rozpowszechnienie idei wolontariatu. W Kuraszkowie podczas 9 dniowych warsztatów spotkało się 48 młodych osób z czterech krajów (Polska, Litwa, Turcja, Rumunia).

„The sound of of my life. A creative European youth meeting” – był projektem, w którym nasz samorząd pełnił rolę Partnera. W Niemieckich górach Harz spotkało się 50 młodych ludzi z 6 różnych krajów europejskich. W 2013 r. odbyły się tam warsztaty „fuzja dźwięków” co się stanie kiedy zaczniemy mieszać style muzyki, dźwięki codzienności, języki…- to ciekawy projekt łączący grupy Młodzieżowe, które lubią muzykę.

 

 

 

 

Galeria