polski angielski niemiecki
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Biuletyn Informacyjny Powiatu Trzebnickiego 2010

 

Szanowni Państwo!

Tą publikacją pragniemy przedstawić Powiat Trzebnicki. Położony między rozlewiskami Odry i Baryczy, rozciągający się na połoninach Wzgórz Trzebnickich, jawi się jako bajkowa kraina, położona blisko największego miasta regionu – Wrocławia.
Znajdziecie tu Państwo spokój od tętniącej hałasem i intensywnością życia wielkomiejskiej aglomeracji. W Powiecie Trzebnickim spotkać można unikalne gatunki zwierząt i roślin, rozległe lasy pełne grzybów, czy rzeki doskonale nadające się do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa. Są też Kocie Góry – malownicze wzgórza, które zachęcają do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Powiat Trzebnicki to także bogactwo historii i wspaniałe zabytki z bazyliką i trzebnickim klasztorem, na czele. 
Ambicją obecnych władz Powiatu Trzebnickiego jest stworzenie każdemu z jego mieszkańców optymalnych warunków życia, pracy i odpoczynku.
Jesteśmy również przekonani, że każdy kto trafi do naszego powiatu, znajdzie w nim miejsce dla siebie. Bliskość przyrody, wspaniałe krajobrazy i magia Kocich Gór, z pewnością oczarują każdego.
 
Starosta Trzebnicki
Robert Adach

Galeria